Uutiset

Kutsu Digian pääomamarkkinapäivään 21.5.2026

Kirjoittanut Digia | 29.4.2026 5:05

Digia kutsuu sijoittajat, analyytikot ja median edustajat pääomamarkkinapäivään torstaina 21.5.2026 klo 14.00-17.00. Tilaisuus järjestetään suomeksi Sanomatalossa Helsingissä ja sitä voi seurata myös kaikille avoimena suorana webcast-lähetyksenä.

Tilaisuudessa käymme läpi Digian päivitetyn strategian kaudelle 2026–2028 sekä syvennymme tarkemmin Digian liiketoimintaan, tekoälyn tuomiin mahdollisuuksiin ja vaikutuksiin sekä markkinanäkymiin. Tarkempi ohjelma julkaistaan myöhemmin tapahtumasivulla.

Pääomamarkkinapäivän tallenne ja esitysmateriaalit julkaistaan osoitteessa https://digia.com/sijoittajat/raportit-ja-presentaatiot tilaisuuden jälkeen.

Ilmoittautuminen tilaisuuteen paikan päälle

Sijoittajat, analyytikot ja median edustajat ovat tervetulleita osallistumaan pääomamarkkinapäivään paikan päällä Sanomatalon Eliel-studiossa Helsingissä (Töölönlahdenkatu 2). Ilmoittauduthan viimeistään 8.5.2026 sähköpostitse osoitteeseen invest@digia.com.

Webcast-lähetyksen seuraaminen

Tilaisuutta voi myös seurata suorana webcast-lähetyksenä klo 14.00 alkaen osoitteessa: https://digia.events.inderes.com/cmd-2026. Webcastin katsojilla on mahdollisuus esittää kysymyksiä chatin kautta tilaisuuden aikana.

Lisätietoja:

Essi Lönnberg
IR Communications Manager
essi.lonnberg(at)digia.com