Digian pääkonttori uusiin toimitiloihin keväällä 2016
Digia on allekirjoittanut BNP-Paribaksen kanssa sopimuksen yhteensä 6 500 neliömetriä käsittävien toimitilojen vuokrauksesta Helsingissä. Digian Helsingin toimiston uudet tilat sijaitsevat Bolero Business Parkissa Pitäjänmäellä hyvien kulkuyhteyksien päässä, aseman välittömässä läheisyydessä. Tilat remontoidaan Digian tarpeisiin.
- Halusimme työympäristön, jossa joustavat ja monikäyttöiset tilaratkaisut tukevat tavoitteitamme ja nykyaikaisia työtapojamme sekä mahdollistavat miellyttävän asiakaskokemuksen, kuvaa Digian toimitilaprojektia vetävä talousjohtaja Tuula Haataja.
Toimitilat sijaitsevat Bolero Business Parkin A-talossa.
Muutto nykyisistä Valimotiellä sijaitsevista tiloista Bolero Business Parkiin (Atomitie 2) tapahtuu arviolta maaliskuussa 2016.
Lisätietoja:
Digia Oyj
Tuula Haataja, talousjohtaja
tuula.haataja (at) digia.com
p. 040 544 6832
Muuttoon liittyvät käytännön asiat:
Heli Pirttimäki
heli.pirttimaki (at) digia.com
p. 050 357 5208
Digia on eurooppalainen älykkään liiketoiminnan luotettu kumppani. Konsultointi-, ohjelmisto- ja palveluyrityksenä autamme asiakkaitamme älykkään liiketoiminnan rakentamisessa, ylläpidossa ja kehittämisessä. Tuomme tekoälyn hyödyt arjen prosesseihin, tuotteisiin ja palveluihin läpi niiden koko elinkaaren. Meitä digialaisia on noin 1 600 ja toimimme kansainvälisesti, mutta aina lähellä asiakkaitamme. Digian liikevaihto vuonna 2025 oli 217,0 miljoonaa euroa. Yhtiö on listattuna Nasdaq Helsingissä (DIGIA).